آخرین سوالات پاسخ داده شده
Article Image
8387

طلاق غیابی

به دنبال سوال قبلی که پرسیدم به وسیله حکم مهریه میتوانم طلاق غیابی بگیرم یا نه.یه سوال دیگر داشتم اگر دادگاه حکم طلاق غیابی صادر کرد و من بعد از یک ماه با دیگری ازدواج کردم و در دوران ازدواج با دیگری شوهر اول اعتراض بگذارد ازدواج دوم باطل است ؟و تکلیف من چیست؟

Article Image
8386

طلاق غیابی

با سلام من زنی هستم که به مدت دو سال از شوهرم جدا زندگی میکنم حکم جلب مهریه بدون حضور او در دادگاه صادر شده.میخواستم بدانم به وسیله همین حکم جلب مهریه میتوانم طلاق غیابی بگیرم؟

Article Image
8385

استفاده از وکیل

با عرض سلام و ادب برای پرداخت مهریه دادخواست اعسار داده ام و وکیل گرفته ام ، رأی شورا صادر شده است و من اعتراض کرده ام و قاضی دادگاه تجدید نظر وقت رسیدگی داده است ، حالا چون وکیل گرفته ام عده ای می گویند چون وکیل گرفته ای قاضی فکر می کند وضعت خوب است و رأی شورا را تأیید می کند در صورتی که به غیر از حقوق کارمندی منبع درآمد دیگری هم ندارم ، نظر شما چیست ؟ آیا داشتن وکیل در پرونده اعسار در روند صدور رأی قاضی تأثیر دارد ؟

Article Image
8383

تصرف مالکانه

با سلام یک آپارتمان بدونه پلاک ثبتی از محکوم علیه ی رو به عنوان مال برای توقیف به اجرای احکام دادگاه حقوقی برای توقیف معرفی کرده ام. در آئارتمان مستاجر وجود دارد. اینکه قانون میگوید ملک غیر ثبتی و تصرف مالکانه و...، آیا دادگاه مستاجر را به عنوان کسی که تصرف مالکانه دار میشناسد؟ اگر من مدرکی ارائه بدم که ملک مال محکوم علیه است دادگاه چگونه عمل خواهد کرد؟ با تشکر.